Mieszkania w poznańskich kamienicach

Poznański rynek nieruchomości to szeroki przegląd mieszkań, domów i powierzchni biurowych na sprzedaż oraz do wynajęcia. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu zarówno pod względem rodzaju, powierzchni, jak i lokalizacji wybór lokum odpowiedniego do potrzeb klienta jest ułatwiony, bowiem pozwala dopasowywać opcję pod każdym względem, włączając w to również cenę. Na nowe lokum w apartamentowcu nie każdy może sobie pozwolić, jednak do dyspozycji są również lokale tańsze, w starszym budownictwie.

Kamienica zamiast apartamentu

Mieszkanie w starej kamienicy nie musi być inwestycją złą, chociaż często z taką jest kojarzone. Stare budynki uważane są często za zniszczone i w złym stanie technicznym, a także z reguły nie odpowiada nam lokalizacja czy sąsiedztwo. Kamienice to pozostałość dawnych czasów i rzadko można je spotkać w nowoczesnych osiedlach. Kojarzone są raczej z rejonami przemysłowymi, dawnymi fabrykami i mieszkaniami robotniczymi.

Mieszkania Poznań
Mieszkania Poznań oferuje nie tylko w apartamentowcach, ale i kamienicach

 

Nie zawsze jednak pełniły taką rolę. Tego typu mieszkania Poznań oferuje w kilku dzielnicach miasta, często w centrum, dzięki czemu zapewniają one dostęp do sklepów i kultury. Wiele z nich z nich to dawne własności prywatne, często zabytkowe i z tej racji odnawiane i zadbane, a także usytuowane w atrakcyjnym miejscu. Podstawową wadą mieszkania w kamienicy jest konieczność ponoszenia sporych kosztów związanych z utrzymaniem całego domu. Są to z reguły budynki stare, zdekapitalizowane, więc koszty te wzrastają z każdym rokiem.

Zalety mieszkań w starym budownictwie

Mieszkania w kamienicach nie są wolne od wad, ale minusy są przywilejem każdego lokalu - również tego nowoczesnego, usytuowanego w ciekawej dzielnicy. Nie można jednak zapomnieć o zaletach, których stare budownictwo ma wiele, przemawiających za takim właśnie wyborem. Do najważniejszych zapewne zaliczana jest lokalizacja, bowiem większość starszych domów to pozostałości po tworzeniu się miasta, a więc obiekty ulokowane w samym jego centrum. Kolejną zaletą jest przestrzeń, a głównie wysokość lokali przekraczająca często 3 metry. Takie rozwiązanie pozwala na przebudowywanie wnętrz, tworzenie dużych pomieszczeń z możliwością pięknych podwieszanych sufitów czy nawet antresoli. Dla osób, które zdecydują się na takie mieszkania Poznań posiada szczególnie bogatą ofertę zarówno w zabytkowym centrum, jak i w lokalizacjach oddalonych od rynku i zarazem również znacznie tańszych.